Închide

centre reabilitare consumatori droguri

Ministrul Sănătății: „Partea medicală a problemei trebuie să o rezolvăm într-un timp relativ scurt, să facem centre, măcar unul pentru fiecare judeţ, unde să poată să meargă aceşti oameni”

oct. 06, 2023 0 115

Ministrul Sănătăţii, Alexandru Rafila, a afirmat, joi seară, că în România nu există suficiente centre pentru recuperarea consumatorilor de droguri, iar această situaţie trebuie remediată…