Revenire de senzație! Condusă în minutul 87 cu 1-0, CFR a întors rezultatul cu Chiajna

Sport by Catalin Suciu - apr. 28, 2015 0 367

CFR Cluj uimește  și a reușit să câștige un meci într-un moment în care lumea începea să părăsească stadionul.

Formația „feroviară” a primit vizita Concordiei în Gruia, oaspeții având neapărată nevoie de victorie în lupta pentru evitarea retrogradării.  Păun a ratat prima mare ocazie , cu un șut peste poartă din careu (7),  iar apoi Tade a tras slab , după o combinație cu Dore (23). Apoi Chiajna a deschis scorul prin Serediuc, care l-a învins pe Mincă cu un șut plasat (35).

Mijlocașul Chiajnei putea face 2-0 în repriza secundă, dar a nimerit numai bara (69), iar când meciul se îndrepta spre final, CFR-ul a lovit prin Păun , care a înscris cu o lovitură de cap (87). Camora  a fost la un pas de golul al doilea, dar Râmniceanu a intervenit salvator, însă tabela s-a mai modificat încă o dată. Tiago Lopes a marcat din apropiere în minutul 93, aducând în Gruia toate punctele.