Repetiție pentru Cupă. CFR a învins-o pe Voluntari și s-a salvat și matematic de la retrogradare

Sport by Catalin Suciu - mai 13, 2016 0 164

Echipa clujeană s-a impus cu 2-1 și și-a asigurat participarea în prima ligă și din sezonul viitor.

Oaspeții au deschis scorul prin Novakovic, care a reluat în plasă centrarea lui Filipov în minutul 26, însă feroviarii au revenit imediat prin golul izbutit de Nouvier, din pasa lui Jakolis (30).

Petrucci a marcat golul victorie în minutul 56, iar CFR Cluj nu mai are nici o emoție în privința retrogradării. Echipa antrenată de Antonio Conceicao ocupă locul al doilea în play-out, după 11 etape, având 33 de puncte, cu două mai puțin decât CSMS Iași, însă miza cea mare e marți, atunci când e programată finala Cupei României.

CFR:  Marc – Tiago Lopes, Larie,  Mureșan, Camora – Ruiz, Petrucci, Gomelt – Jakolis, Bud (Lopez 64), Nouvier (Bruno 78). Antrenor: Toni Conceicao.