Pandemia provoacă 158 decese la Cluj, două doar de ieri
Sănătate by Actual de Cluj - nov. 13, 2020 0 382
Pandemia a provocat 158 de decese la Cluj de la debutul său, în primăvara acestui an. Două decese au fost înregistrate doar în ultimele 24 de ore.
În total în țară coronavirusul a făcut până acum aproape 8.700 de victime, dintre care 174 doar de ieri până astăzi.
E vorba, până acum, de 8.684 de persoane diagnosticate cu infecție cu SARS – CoV – 2 care au decedat. O sută de bărbați și 74 de femeie au decedat doar în ultimele 24 de ore.
Nici un comentariu
Scrie un comentariu
Articole similare
-
VIDEO/Premieră: Trump Organization face primele declarații oficiale în România. Clujul, ales pentru investiții, iar omul de afaceri Ștefan Berciu devine partener exclusiv
apr. 22, 2026 0
-
Aproape 1.000 de tone de deșeuri scoase din Someș: primarul din Florești avertizează că problema rămâne gravă
apr. 22, 2026 0
