La revedere, Liga I! U Cluj retrogradează după ce e învinsă de Oțelul

SportTop News by Actual de Cluj - mai 23, 2015 1 521

Universitatea Cluj mai trece o înfrângere pe răboj, în acest retur, 2-1 la Galați împotriva Oțelului în penultima etapă a campionatului, și e matematic retrogradată în Liga II.

Trebuie spus însă că, deși a fost învinsă, Universitatea Cluj a ratat numeroase ocazii – trei doar în prima repriză prin Mengolo, Kovacs și Ceppelini, fiecare însă a ratat din careu deși erau singuri cu portarul.
Universitatea Cluj e cea care a deschis scorul în minutul 11 prin Mengolo (VIDEO), după o degajare a portarului Dolha, care a șutat până aproape de careul advers. 24 de minute mai târziu Oțelul egalează prin Hamroun cu un lob de la 25 de metri (VIDEO) și, în fine, marchează scorul final în minutul 69 prin Tudorie (VIDEO).

Citește reacția lui Falub după meci:

Falub după ce U retrogradează: “Suntem iresponsabili! Nu știu dacă rămân la U în Liga II”