Dinamo se teme de CFR Cluj. „Ne dau cu terenul în cap!” Formația clujeană e în mare formă, dar Petrescu e tot nemulțumit

Sport by Catalin Suciu - aug. 08, 2017 0 1730

CFR Cluj și Dinamo se întâlnesc joi în Gruia în etapa a cincea a Ligii 1. Ambele vin după victorii, însă cei doi antrenori sunt nemulțumiți de joc.

Dinamo se ține sus în clasament după 3-1 cu Gaz Metan Mediaș și a ajuns la 9 puncte în 4 meciuri. Are o singură înfrângere, cu FC Botoșani și e depășită în clasament de moldoveni, de CFR și de FCSB.

„Nu mi-a plăcut cum am jucat,nu sunt mulțumit de joc. Singurul lucru pozitiv din acest meci e scorul, dar dacă vom juca așa la Cluj, ne dau cu terenul în cap”, a spus Contra după succesul cu Mediaș.

CFR-ul merge ceas sub comanda lui Dan Petrescu și are cel mai bun start de sezon din ultimii 10 ani. A făcut o singură remiză (1-1 la Botoșani în prima etapă), iar apoi a câștigat trei partide la rând. La Iași, în ultima rundă, avea 2-0 la pauză, acesta fiind și scorul final. Însă Petrescu e sceptic în continuare. „Le-am zis la pauză că pierdem dacă jucăm așa. Eu nu sunt mulțumit. Câțiva jucători mi s-au părut obosiți, o să-i mai schimb. Niciodată nu sunt mulțumit”, a punctat antrenorul „feroviarilor”.

Meciul dintre CFR și Dinamo e programat joi, de la ora 21:00, pe stadionul „Dr. Constantin Rădulescu.”