Decizie importantă pentru bicicliști luată azi la Primăria Cluj: au acces liber pe benzile dedicate de transport în comun
Administrație by Actual de Cluj - oct. 30, 2015 0 861
Bicicliștii vor putea circula pe benzile destinate transportului în comun, în Cluj-Napoca; decizia a fost luată azi de Comisia de Sistematizare a Circulației din cadrul Primăriei.
De fapt, comisia a decis azi să permită circulația bicicliștilor pe o bandă dedicată transportului în comun, cea de pe strada Dragalina între piața Horea, Cloșca și Crișan și respectiv strada Mamaia. Totuși, această măsură va avea caracter general şi se va aplica la toate benzile dedicate transportului în comun, după cum precizează un document al comisiei.
Nici un comentariu
Scrie un comentariu
Articole similare
-
Țeparul cu chirii din Cluj-Napoca a reluat afacerile. Patru noi victime și un nou dosar penal / Cristian Sorin Lung, din nou în fața judecătorilor
iun. 27, 2026 0
-
EXCLUSIV Vicențiu Știr, fost secretar de stat în două ministere, condamnat pentru evaziune fiscală comisă în timpul mandatului / Care era schema infracțională
iun. 27, 2026 0
