CFR, victorie la scor în primul meci de verificare sub comanda lui Marius Șumudică

Sport by Actual de Cluj - iun. 17, 2021 0 115

CFR Cluj a câștigat categoric primul meci amical al verii, 4-0 cu FC Wels, echipă din liga a 3-a austriacă.

Campioana României a jucat primul meci amical din cantonamentul pe care îl desfășoară în Austria. La primul meci sub comanda lui Marius Șumudică, CFR a avut-o în față pe FC Wels, echipă din al treilea eșalon al fotbalului austriac.

Cestor, Ciprian Deac și Claudiu Petrilă (2) au marcat pentru formația antrenată de Marius Șumudică.

FR Cluj în prima repriză: Bălgrădean – Susic, Ciobotariu, Cestor, Latovlevici – Sigurjonsson, Itu, Fica – Deac, Debeljuh, Rondon

CFR Cluj în a doua repriză: Sandomierski – Rusu, Hoban, Bouhenna, Butean – Tahiri, Andronic, Rodriguez – Petrila, Omrani, Gîdea

Pentru CFR Cluj urmează un amical cu campioana Bulgariei, Ludogorets Razgrad. Meciul va avea loc pe 19 iunie, de la ora 18:00.