CFR se distrează în amicale cu amatori din Italia. 20 de goluri în două meciuri și niciunul primit

Sport by Catalin Suciu - iun. 29, 2015 0 473

Echipa clujeană se află în cantonament în Italia și a jucat până acum două meciuri de verificare.

În primul joc, CFR-ul s-a impus cu 8-0 în fața amatorilor de la Union Valle di Susa Calcio”, după goluri marcate de Păun (42), Carter (45), Cristian (53,56), Jakolis (63, 90), Petrucci (83) și Dani (86).
CFR-ul a început partida cu: Marc – Tiago, Tînc, Goian, Camora (cpt)- Veres, Felipe- Rosu, Tade, Păun – Carter.
În repriza secundă au jucat: Vâtcă – Dani, Larie (Horj, 76), Ene, Țârlea – Petrucci, Negruț- Jakolis, Cristian, Bruno – Guima.

În al doilea amical, “feroviarii” au marcat de 12 ori împotriva unei alte echipe din amatori, Union Valle di Susa. Au evoluat:

Lucian Goian va face pereche cu Larie în centrul apărării    foto: Cantor Zoltan

Lucian Goian va face pereche cu Larie în centrul apărării foto: Cantor Zoltan

Repriza 1: Vâtcă – Dani, Goian, Ene, Camora – Jakolis , Petrucci , Rosu, Păun – Negrut – Cristian

Repriza 2: Mincă – Tiago, Horj, Tînc,Țârlea – Vereș ,Felipe – Michele (jucător în probe) – Guima, Bruno – Carter

Marcatori repriza 1: Cristian (1, 10, 42), Negruț (6), Petrucci (25), Păun (min 30)

Marcatori repriza 2: Camora (48), Guima (53, 55, 81), Carter (min 64), Vitor Bruno (74)

CFR va juca marți cu Chiasso (prima ligă din Elveția) , apoi va susține un amical cu Lugano (prima ligă din Elveția) , iar revenirea în țară este programată pe 4 iulie.