CFR Cluj vs Sepsi Sfântu Gheorghe 0-0. Deac a mai ratat un penalti

Sport by Actual de Cluj - aug. 30, 2020 0 256

FR Cluj și Sepsi Sfântu Gheorghe au remizat, sâmbătă seară, scor 0-0, într-un meci din etapa a doua a Ligii I.

Ciprian Deac a ratat, în minutul 57, un penalti acordat pentru un fault în careu. Aceasta este a doua lovitură de la 11 metri pe care Deac o ratează în doar câteva zile, după cea din meciul din turul doi preliminar al Champions League, împotriva formației Dinamo Zagreb, arată hotnews.ro.

În minutul 89, Cestor a trimis mingea în poartă, însă golul nu a fost validat pentru că acesta se afla în poziție de ofsaid.

„E al doilea meci în care am avut penalty și nu am reușit să marcăm”, a spus după meci Dan Petrescu. ”E o perioadă nefastă pentru noi, mai ales la penalty-uri. N-am ce să le reproșez jucătorilor, după trei zile de la meciul cu Dinamo Zagreb. Astăzi, ei nu și-au creat nicio ocazie (…) I-am transmis lui Deac că era mai bine să fi lăsat pe altcineva. Penalty-ul, dacă nu-l bați, nu-l ratezi. Chiar dacă a ratat, trebuie să meargă la națională și să facă un meci bun”.