CFR Cluj s-a distrat cu Gaz Metan Mediaș în al doilea meci de pregătire. Scor de tenis în Gruia
Sport by Actual de Cluj - iun. 09, 2020 0 231
Campioana își reintră în formă înainte de reluarea Ligii 1. CFR Cluj a câștigat un meci amical cu Gaz Metan Mediaș, scor 6-1, și așteaptă derby-ul cu FCSB, de duminică.
Petrescu a utilizat o echipă apropiată de cea care va juca cu FCSB, iar Gaz Metan nu a avut nici o șansă. Djokovici (două goluri), Bordeianu, Deac, Vinicius și Chipciu au marcat în poarta celor din Mediaș, în timp ce Gaz Metana înscris o singură dată.
CFR Cluj – Gaz Metan 6-1
Au marcat: Djokovic ‘4 ’30, Bordeianu 35, C. Deac 62, Vinicius 65, Chipciu 77 / R. Romeo 90
Echipele de start
CFR Cluj: Arlauskis – Susici, Vinicius, Burcă, Camora – Itu, Bordeianu, Djokovici – Deac, Omrani, Păun
Rezerve: Sandomierski, Hindrich, Rus – Manea, D. Ciobotariu, Boli, Cestor, Hoban, Pereira, Luis Aurelio, Chipciu, Rondon, Țucudean, Petrila și Andrei Joca
Antrenor: Dan Petrescu
Gaz Metan: Pleșca – Butean, Larie, M. Constantin, Velisar – Fofana, Droppa, Chamed – Cardoso, S. Buș, Hora
