CFR Cluj a terminat în forță cantonamentul. Spectacol la ultimul meci al formației clujene

Sport by Catalin Suciu - ian. 26, 2019 0 132

CFR Cluj s-a distrat cu slovacii de la Trencin, locul 9 în campionat, în ultimul amical din această iarnă. Campioana a câștigat cu 4-2 după un joc pe care l-a controlat din primul minut.

Țucudean a deschis scorul (9), iar Omrani a majorat avantajul în minutul 31, din penalty. Până la pauză a înscris și Deac. După pauză, Conceicao a făcut mai multe schimbări în echipă, iar Trencin
a reușit să înscrie de două ori.  Pentru clujeni a mai punctat Culio, tot din lovitură de la unsprezece metri.

Formația lui Toni Conceicao a terminat neînvinsă stagiul de la Belek. CFR a remizat cu Vorskla Poltava, 0-0, și le-a învins pe FC Zurich, 2-1, Ludogoreț Razgrad, 2-0, și Trencin, 4-2.

CFR Cluj – Trencin 4-1
Au marcat: Țucudean ‘9, Omrani ’31 p., Deac ’45, Culio ’54 p. / Roguljic ’51, Umeh ’72

Echipa de start a CFR-ului: Arlauskis – Cr. Manea, Lang, Vinicius, Camora – Djokovic, Bordeianu, Deac – A. Păun, Țucudean, Omrani
Antrenor: Toni Conceicao