CFR Cluj a învins aseară Farul Constanța, 1-0 pe teren propriu. ”Am făcut cea mai bună primă repriză de când sunt eu antrenor aici”

Sport by Actual de Cluj - aug. 14, 2021 0 192

CFR Cluj a învins aseară Farul Constanța, 1-0 pe teren propriu.
Singurul gol al partidei a fost înscris de Gabriel Debeljuh, în minutul 36, dar ”feroviarii” ar mai fi putut înscrie prin Deac în min. 42 și Rodriguez în min. 45, care a șutat în bară. CFR bifează, cu meciul de ieri, cinci victorii în cinci meciuri, în acest sezon din Liga I.

”Sunt mulțumit de aceast rezultat, țin să-mi felicit jucătorii pentru cum au abordat această partidă având în vedere că am menținut doar doi titulari din meciul de la Berna”, a spus după meci antrenorul Marius Șumudică. ”Am întâlnit o echipă bună, care a avut un mai mult timp de odihnă decât echipa noastră, deci nu pot decât să fiu mulțumit”.

Șumudică spune că echipa a făcut ”cea mai bună primă repriză de când sunt eu antrenor aici, cu niște trasee incredibile”. ”Am ajuns să avem situații de a marca nu întâmlătoare , e trasee de joc e care le-au înțeles foarte bine.