Amenzi aspre pentru doi șoferi care au fost surprinși gonind pe Autostrada Transilvania cu peste 200 km/h, au rămas fără permis patru luni – plus mii de lei amendă
ActualitateTop News by Actual de Cluj - aug. 07, 2023 0 206
Amenzi aspre pentru doi șoferi care au fost surprinși gonind pe Autostrada Transilvania cu peste 200 km/h, au rămas fără permis patru luni – plus mii de lei amendă.
În 4 august în jurul orei 14 polițiștii au amendat un șofer în vârstă de 59 de ani, din județul Timiș, care a fost suprins cu aparatul radar rulând cu autoturismul cu viteza de 202 km/h pe Autostrada Transilvania. Bărbatul a fost sancționat contravențional cu amendă în valoare de 2.900 de lei, fiindu-i suspendat dreptul de a conduce pentru o perioadă de 120 de zile. Câteva ore mai târziu a fost amendat un șofer în vârstă de 34 de ani, din județul Sibiu, care a fost suprins cu aparatul radar rulând cu autoturismul cu viteza de 207 km/h. Și acesta a fost amendat cu 2.900 de lei, fiindu-i suspendat dreptul de a conduce pentru o perioadă de 120 de zile.
Nici un comentariu
Scrie un comentariu
Articole similare
-
Ministerul Culturii despre raportul care s-a soldat cu demiterea managerului Operei din Cluj: documentul e secret căci ”lucrările și dezbaterile din cadrul comisiei sunt confidențiale” / Procesul Estefan vs. Ministerul Culturii, termen mâine
iun. 24, 2026 0
-
Președintele Nicușor Dan grăbește ieșirea din criza politică: se conturează un guvern minoritar susținut prin acord parlamentar
iun. 24, 2026 0

