Accident în centrul Clujului în această dimineață, pe strada Napoca, un bărbat de aproximativ 70 de ani a fost dus la spital
Actualitate by Actual de Cluj - mart. 28, 2025 0 442
Accident în centrul Clujului în această dimineață, pe strada Napoca, un bărbat de aproximativ 70 de ani a fost dus la spital.
Pompierii din cadrul Detașamentului 1 Cluj-Napoca au intervenit în urmă cu puține momente la un accident rutier petrecut pe strada Napoca din municipiu. Echipajele de intervenție au fost solicitate să acorde îngrijiri medicale de urgență unui pieton accidentat. Mai exact, este vorba despre un bărbat de aproximativ 70 de ani, conștient și cooperant, care urma să fie transportat la spital. La misiune au luat parte două echipaje de pompieri pentru a asigura zona, respectiv o ambulanță SMURD de terapie intensivă mobilă.
Foto Luciana Gabriela / Info Trafic Cluj-Napoca
UPDATE
Din cercetările preliminare, polițiștii au constatat că un bărbat de 77 de ani, din Cluj-Napoca, ar fi traversat neregulamentar partea carosabilă, pe marcajul pietonal, pe culoare roșie a semaforului, moment în care a fost accidentat de un autoturism, condus de un bărbat de 36 de ani, care se deplasa înspre strada Napoca. În urma accidentului a rezultat rănirea bărbatului de 77 de ani, acesta fiind transportat la spital pentru îngrijiri de specialitate. Testările cu aparatul etilotest au indicat rezultate negative.
