Închide

Două femei au fost trimise în judecată ieri la Cluj după ce au furat un portmoneu cu 1.500 de lei dintr-un ghiozdan

Actualitate by Actual de Cluj - iul. 23, 2025 0 130

Două femei au fost trimise în judecată ieri la Cluj pentru furt și respectiv complicitate după ce au furat un portmoneu cu 1.500 de lei dintr-un ghiozdan.

Fapta s-a petrecut în 6 iunie 2023, când două femei în timp ce se deplasau prin Florești au urmărit o victimă iar una dintre ele i-a sustras din ghiozdan portmoneul în care se afla suma de 1500 lei, cartea de identitate, cardul de sănătate, cardul bancar, cardul de bonuri de masă, iar în tot acest timp cealaltă inculpată se asigura că prima nu este surprinsă.

Cele două au fost trimise în judecată ieri de instanța Judecătoriei Cluj-Napoca.

Nici un comentariu

Scrie un comentariu