Închide

O porțiune de drum județean din Cluj se închide temporar 2 zile pentru teste la Raliul Clujului

Actualitate by Actual de Cluj - iun. 17, 2024 0 640

Se fac teste pentru Raliul Clujului, un drum pitoresc din Cluj se închide temporar câteva zile.

La solicitarea organizatorilor Raliului Clujului, Napoca Rally Academy, Consiliul Județean Cluj a aprobat închiderea temporară a circulației publice pe o porțiune de patru kilometri a drumului județean DJ 108C.

Astfel, în 19 și 20 iunie între orele 10 și 18 pe sectorul drumului județean DJ 108C cuprins între km 72+300 și 76+300, se vor desfășura o serie de teste necesare participării la etapa clujeană a Campionatului Național de Raliuri. Circulația pe drumul județean DJ 108C va fi astfel restricționată pe un sector cuprins între Doda Pilii și Răchițele.

Concret, la fiecare 50 de minute de închidere circulația va fi redeschisă zece minute. Pentru ca participații la trafic să aibă cât mai puțin de suferit de pe urma acestor restricții temporare li se recomandă ruta ocolitoare Smida – Giurcuța de Sus – DN1R – Beliș – Bălcești – Dealu Botii – Răchițele.

Amintim, săptămâna trecută au fost organizate o serie de sesiuni de antrenamente pe un sector al drumului județean DJ 103V.

Nici un comentariu

Scrie un comentariu