CFR Cluj, eliminată din Liga Campionilor

Sport by Actual de Cluj - aug. 10, 2021 7 193

CFR Cluj a fost eliminată din Liga Campionilor în această seară, după ce a fost învinsă de Young Boys, 1-3, în returul din turul 3 preliminar.

CFR a fost cea care a deschis scorul încă din minutul 4, prin Omrani, dar Young Boys au egalat prin Siebatcheu în min. 23, Ngamaleu a majorat diferența două minute mai târziu și Siebatcheu a marcat golul care a consfințit scorul final în min. 42.  Eliminată din play off-ul Champions League, CFR Cluj rămâne să se dueleze pentru un loc în grupele Europa League cu Steaua Roșie Belgrad.