U Cluj încheie anul fără înfrângere, 8-0 azi cu Vulturul Mintiu Gherlii

Sport by Actual de Cluj - nov. 26, 2016 0 322

Universitatea Cluj învinge în această după-masă Vulturul Mintiu Gherlii, 8-0 pe Cluj Arena, și încheie ultimul meci din an fără nicio înfrângere suferită.
U a început partida în formula Man – Fizeșan, Abrudan, Morar, Manu – Giurgiu (C), Pașca – Bercea, Hațiegan, Himpea – Lemac.
Himpea e cel care a deschis scorul încă din minutul 5, Hațiegan a înscris al doilea gol pentru Universitatea, Manu mărește diferența în minutul 37 și, în fine, Lemac consfințește scorul de la pauză înainte cu un minut de fluierul de la jumătatea meciului, 4-0 în minutul 44. Meciul repornește de doar un minut când Hațieganu șutează sub bară și mărește diferența la 5-0, Lemac înscrie și el în minutul 69 și două minute mai târziu marchează din nou, și, în final, scorul cu care se încheie meciul, 8-0, e consfințit de portarul de la Mintiu Gherlii care își introduce mingea în poartă după un șut de la distanță al lui Kilin.
Acesta e ultimul meci al turului de campionat, pe care U îl încheie în fruntea clasamentului, fără nicio înfrângere și cu o remiză.