Din victorie în victorie. CFR-ul merge ceas în cantonament și a bifat al patrulea succes la rând. Ce echipă a folosit

Sport by Catalin Suciu - ian. 24, 2017 0 918

Formația clujeană e una dintre cele mai în formă echipe românești în perioada de pregătire. CFR-ul a obținut a patra victorie în patru meciuri amicale în Cipru.

CFR-ul s-a impus în fața formației Arka Gdynia din Polonia cu 2-1, după ce a condus cu 2-0. Golurile clujenilor au fost marcate de Sorsa, în minutul 9 și de Omrani, în minutul 15, acesta fructificând pasa lui Juan Carlos.

CFR a început partida în formula:  Mincă – Tiago, Larie, Horj, Camora – Sorsa, Deac, Nascimento, Nouvier – Juan Carlos, Omrani.  Pe parcursul meciului au mai intrat: Peteleu, Rus, Gomelt, Bumba, Roman și Marc.